
In het kader van Gluren bij de Buren spelen Joop Riedijk en Jules Hagens bij ons in de tropische kas. Op zondag 3 juli kun je om op 3 tijdstippen terecht voor een half uur mooie luisterliedjes. Beiden nemen gitaar en zang voor hun rekening.
Joop en Jules trappen af om 13.00 uur. De tweede sessie is om 14.30 en de laatste sessie om 16.00 uur. Gluren bij de Buren is een jaarlijks terugkerend muziekfestijn, dat door heel Nederland in 33 steden te beluisteren en te bekijken is. Laat je verrassen op de Kweektuin!
Voor meer info over Gluren bij de Buren in Haarlem, ga naar de site en klik Haarlem aan. Je kunt ook een route aanmaken, zodat je de hele middag kunt invullen.

Zaterdag 2 juli is er BioMarkt van 10 tot 15.00 uur.
De BioMarkt is een markt met diverse duurzame, biologische, lokale of glutenvrije geproduceerde producten.
De volgende ondernemers staan, onder voorbehoud, op de BioMarkt:
- Wij telen groente met: groente
- Uiltje bier met: bier
- Cordemeijer met: worst
- J’aime met: jam
- Virgil’s good coffee met: koffie
- Oesterzwammerij met: diverse paddenstoel producten
- Maalderij de Gouden Engel met: biologische meel ed
- Cantos met: biologische olijfolie ed
- Cosy Up met: groene duurzame cadeaus en verzorging
- Achie’s Biokazen met: kaas
- de Limonademeisjes met: natuurlijke limonadesiropen en licht alcoholische likeurtjes
- Kweekdesign met: inspiratie voor een duurzaam interieur
- Empanades Fest Food met empanades
- Bakkerij Raat met: brood
- Pure&Wild met: glutenvrije vegan chocolade
- Trashsure met: upcycling mode-accessoires
Kijk voor meer informatie ook op de Facebookpagina van de BioMarkt

Werkzaamheden bij Paddenpoel – hoofdingang afgesloten
Vanaf dinsdag 28 juni starten grondwerkzaamheden bij het gebouwtje vlakbij Paddenpoel. De riolering, water en elektra voor de Parktoiletten worden aangelegd. Het asfalt tussen de bomenperken wordt weggehaald en een deel wordt vervangen door klinkers. De werkzaamheden zullen ongeveer 2 weken duren.
Gedurende deze werkzaamheden kan de hoofdingang van Paddenpoel niet worden gebruikt, via de zijingangen kan Paddenpoel worden bezocht.
Werkzaamheden water-ecoparkje en Paddenpoel
In de tweede week van juli zijn er ook werkzaamheden op Paddenpoel zelf. Van het grote eilandje wordt een stukje afgegraven, het wordt dan minder hoog. Dit is een grote verbetering voor de ecologie, het zicht en het onderhoud.
Tijdens deze werkzaamheden is Paddenpoel gesloten. Daarna kan er een tijd niet op het grote eilandje gespeeld worden, zodat het gras weer goed kan terug groeien.
Ook wordt in deze week een plasdraszone in het water-ecoparkje aangelegd. Dit om de biodiversiteit en de natuurwaarden van het park te vergroten. Daarna wordt door vrijwilligers diverse geteelde en aangekochte planten geplant. Dit project wordt (mede) mogelijk gemaakt door het Betrekken bij Groen Fonds van de Provincie Noord-Holland.
De werkzaamheden zullen ongeveer drie dagen duren. Tijdens deze werkzaamheden zal een deel van het terrein gesloten zijn voor het publiek.

Om wat meer achtergrondinformatie te geven over het reilen en zeilen binnen de Haarlemmer Kweektuin zijn we begonnen met een regelmatige plaatsing van een blogartikel. Het blog van juni 2022 staat nu online:
‘Iedereen deelt in de overvloed’
In de kas van Wij Telen Groente op de Kweektuin
Op de grote tafel in de kas van Wij Telen Groente (WTG) liggen Spaanse waaiers: rode en zwarte met witte stippen. Het lijken vreemde attributen in deze groentekas op de Haarlemmer Kweektuin. Maar: “Je kunt het … lees verder »»»

Dar ligt ie dan: de monumentale rode beuk van 222 jaar oud. Tijdens de laatste storm is hij na een mooi leven in het water van de Haarlemse Bolwerken gevallen. Een buitenkansje, dacht een bijdehante meerkoet en bouwde snel zijn nest. De boom blijft daarom noodgedwongen in het water liggen tot het broedsel voltooid is. Dan vindt de stam zijn weg naar de Haarlemmer Kweektuin. Daar zal Haarlems Hout de eerbiedwaardige boom verzagen tot bruikbare houten voorwerpen, zoals broodplanken. Er zijn al veel bestellingen. Wordt vervolgd als de meerkoetkuikens op eigen zwemvliezen kunnen bewegen..

Het blijft weer lekker langer licht. De openingstijden zijn vanaf 1 april dan ook aangepast aan de zomertijd.
De Haarlemmer Kweektuin sluit van 1 april tot 30 september doordeweeks om een half uur voor zonsondergang de poort. Onderstaand vind je de actuele openingstijden.
1 april t/m 30 september:
- ma t/m vr van 9.00 uur tot een half uur voor zonsondergang
- weekend en feestdagen van 10.00 – 19.30 uur
- Tropische kassen ma t/m vr van 9.00 – 16.00 uur
1 oktober t/m 31 maart:
- maandag t/m vrijdag: 9.00 – 17.00 uur
- weekend en feestdagen van 10.00 – 17.00 uur
- Tropische kassen ma t/m vr van 9.00 – 16.00 uur
- Bij evenementen kan van de genoemde openingstijden worden afgeweken

In verband met de LENTEMARKT op 9 & 10 APRIL is de Kweektuin op die dagen geopend van 11-16 uur.

In onze werkgroep zijn wij op zoek naar nieuwe vrijwilligers die samen met ons de natuurspeelplek Paddenpoel kunnen onderhouden en beheren.
Iedere woensdagsmiddag van 14.00 uur tot uiterlijk 17.00 uur is deze werkgroep actief. Doe je mee? Stuur dan een berichtje naar vrijwilligers@haarlemmerkweektuin.nl
De groep wordt gecoördineerd door Saskia Hollander.
Wanneer?
Iedere woensdagmiddag van 14.00 uur tot 17.00 uur.
Waar?
Bij de kas aan het Marktplein.

Iedere woensdagmiddag tussen 13.00-15.00 uur zijn de hoveniers van NME beschikbaar om bezoekers van de Stadskweektuin te helpen met hun vragen over natuurlijk en duurzaam tuinieren. Aan het inloopspreekuur zijn geen kosten verbonden. Aanbellen bij NME in het witte gebouw, Kleverlaan 9, Haarlem.
Meer informatie en/of een afspraak maken: NME per mail: nmeactiviteiten@haarlem.nl per telefoon: 06 46215415

Het duurzaamheidsloket is HET loket waar je met al je vragen terecht kunt over duurzaamheid.
Het loket is een samenwerking tussen Gemeente Haarlem en diverse duurzame organisaties. De medewerkers van het loket kunnen uw vragen beantwoorden over oa. duurzaam bouwen, energie besparen, bewoners initiatieven en financiering. Ze kunnen u ook doorverwijzen of koppelen aan een partner in het netwerk van De Groene Mug.
Wanneer en waar?
Elke vrijdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur kunt u in het Kweekcafé terecht met uw vragen aan de medewerkers van de Gemeente Haarlem over duurzaamheid. Het Kweekcafé bevindt zich achter het witte gebouw van het NME.
Meer info
Meer weten over De Groene Mug en de ambities van Haarlem op het gebied van duurzaamheid: http://www.haarlem.nl/degroenemug.